Gerekli Araçlar (SPSS, Offıce...)

AMOS KURULUMU

Bu makalede, bilgisayarınıza AMOS 24 kurulumunu nasıl yapabileceğinizi anlattık. AMOS istatistiksel bir yazılımdır ve moment yapılarının analizini sağlar. AMOS, yapısal denklemlerin modellenmesi, yol analizi ve doğrulayıcı faktör analizi (DFA) için özel olarak kullanılan ek bir SPSS modülüdür. Kovaryans analizi veya nedensel modelleme yazılımı olarak da bilinir. Amos, yapısal eşitlik modellemeleri (SEM) için görsel bir programdır. AMOS’TA, basit çizim araçlarını kullanarak modelleri grafiksel olarak çizebiliriz. AMOS, SEM için hesaplamaları hızlı bir şekilde gerçekleştirir ve sonuçları görüntüler. AMOS, SPSS yazılımı ile birlikte çalışır ve bu sebeple bilgisayarınıza öncelikle SPSS kurulumunu yapmış olmanız gerekmektedir. SPSS yazılımını indirmek ve kurmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

NOT: Çeşitli sebeplerle bazen indirme linkleri zarar görebiliyor. Eğer böyle bir sorun ile karşılaşırsanız buradan ya da diğer iletişim kanallarından bize bildirebilirsiniz. Mümkün olan en kısa sürede sorununuzu çözeceğiz.

AMOS 24 Kurulumu için gerekli yazılım dosyalarına buradan ulaşabilirsiniz.

İndirdiğiniz dosyayı sağ tık ile seçip, “klasöre çıkar” seçeneği ile klasöre çıkarınız. Ardından videoda ayrıntılı olarak anlatılan aşamaları takip ederek tam sürüm AMOS 24 uygulamanızı kullanabilirsiniz.

Yeni Paylaşımlardan Haberdar Olmak İçin Abone Ol

AMOS ile Doğrulayıcı Faktör Analizi (DFA)

Amos ile Doğrulayıcı Faktör Analizi yapmakta sorun yaşıyorsanız, bu videodan yardım alabilirsiniz. Ayrıca istatistik videolarımız için, youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yeni Paylaşımlardan Haberdar Olmak İçin Abone Ol

İyi çalışmalar.

Bir yanıt yazın

error

Paylaşımı Beğendiyseniz, Paylaşabilirsiniz