Gerekli Araçlar (SPSS, Offıce...)

SPSS-25 KURULUMU (WINDOWS – MAC)

IBM ® SPSS ® Statistics güçlü bir istatistiksel yazılım platformudur. SPSS ile, organize ettiğiniz verilerinizi kullanarak ile hipotezlerinize uygun analizler yapabilirsiniz. SPSS bunun için oldukça sağlam bir özellik seti sunar. Dolayısıyla bu paylaşımda SPSS-25 uygulamasının Windows ve MAC işletim sistemlerine tam sürüm olarak nasıl kurulabileceği anlatılacaktır.

Eğer Yapısal Eşitlik modellemeleri ile ilgileniyorsanız, SPSS uygulamanızı AMOS ile birlikte kullanmanız gerekir. AMOS yazılımının kurulumu ile ilgili ayrıntılı açıklamalara buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca akademik yazılım ve araçların yer aldığı sayfamıza buradan ulaşmanız mümkün.

NOT: Çeşitli sebeplerle bazen indirme linkleri zarar görebiliyor. Eğer böyle bir sorun ile karşılaşırsanız buradan ya da diğer iletişim kanallarından bize bildirebilirsiniz. Mümkün olan en kısa sürede sorununuzu çözeceğiz.

Lütfen kurulum aşamalarını dikkatle takip ediniz.

Windows için SPSS-25

1- Windows için kurulum dosyasını buradan temin edebilirsiniz. Gerekli olan tüm dosyaları paket içeriğinde bulabileceksiniz.

2- İndirdiğimiz klasördeki kurulum dosyasını çalıştırıyoruz.

3- Sürekli NEXT butonuna tıklayarak kurulumu tamamlıyoruz.

SPSS

4- Windows için SPSS uygulamanızı bilgisayarınıza kurdunuz. Şimdi sırada uygulamamızı tam sürüm yapma işlemi var. Bunun için, en başta indirdiğimiz SPSS-25 klasörü içindeki CRACK dosyasını açıyoruz.

5- Daha sonra açtığımız klasör içinde yer alan “Iservrc” dosyasını kopyalayıp; Sırasıyla : Bilgisayar – Yerel disk (c:) – Program Files – IBM – SPSS 25- Statistics – 25 klasörünü tıklayıp, içine yapıştırıyoruz. Karşımıza çıkan uyarıda “Hedefteki klasörü değiştir” deyip işlemi bitiriyoruz.

SPSS-25

NOT: Kurulum sırasında hata alırsanız, anti virüs programını devre dışı bırakmanız gerekebilir.

MAC için SPSS-25

1- MAC için kurulum dosyasını buradan temin edebilirsiniz. Gerekli olan tüm dosyaları paket içeriğinde bulabileceksiniz.

2- İndirdiğimiz klasördeki kurulum dosyasını çalıştırıyoruz.

SPSS-25

3- Açılan pencerede OK – NEXT ve Install butonlarına tıklayarak kurulumu tamamlıyoruz.

SPSS-25

4- SPSS uygulamanızı bilgisayarınıza kurdunuz. Şimdi sırada tam sürüm yapma işlemi var. Bunun için en başta indirdiğimiz SPSS 25 klasörü içindeki CRACK dosyasını açıyoruz.

5- Daha sonra açtığımız klasör içinde yer alan “Iservrc” dosyasını kopyalıyoruz.

6- Ardından bilgisayarımıza kurduğumuz SPSS 25 uygulamasını bulup, sağ tıklayıp “Finder’da göster” seçeneğini tıklıyoruz.

7- Açılan klasörde SPSS 25 uygulamasını göreceksiniz. Sağ tıklayıp “Paket içeriğini göster diyoruz.

8- Son olarak; sırasıyla önce “Contents” sonra da “Bin” klasörünü açıp, kopyaladığımız Iservrc dosyasını yapıştırıyoruz.

NOT: Kurulum sırasında hata alırsanız, (varsa) anti virüs programını devre dışı bırakmanız ya da bilgisayarınızın dil ayarlarını İngilizce olarak değiştirmeniz gerekebilir.

Bir cevap yazın

error

Paylaşımı Beğendiyseniz, Paylaşabilirsiniz