Bilim ve Spor Adına Çok Şey...Gerekli Araçlar (SPSS, Offıce...)

Akademik Yazılım ve Araçlar

Bu sayfada, akademik çalışmalar yapan herkesin elinin altında olması gereken faydalı yazılım ve araçlar paylaşılacaktır. Ayrıca yeni ve faydalı materyaller sürekli ekleneceğinden, sayfa da sürekli güncellenecektir. Bu sebeple bizi takip etmenizde fayda var. Sizin de bildiğiniz yazılım yada araçlar varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Biz de herkesle paylaşalım. Arzu ettiğiniz yazılımsal aracı indirmek için üzerine tıklamanız yeterli. İyi çalışmalar…

akademik yazılım ve araçlar

NOT: Çeşitli sebeplerle bazen indirme linkleri zarar görebiliyor. Eğer böyle bir sorun ile karşılaşırsanız buradan ya da diğer iletişim kanallarından bize bildirebilirsiniz. Mümkün olan en kısa sürede sorununuzu çözeceğiz.

1- SPSS 25

Windows ve Mac bilgisayarlar için Spss 25 kurulumu ile ilgili detaylı bir paylaşım daha önce yapmıştık. Eğer bu makalemize ulaşmak istiyorsanız tıklayınız.

2- AMOS 24

Amos 24 kurulumu ile ilgili detaylı bir paylaşım daha önce yapmıştık. Ulaşmak için tıklayınız.

3- MINITAB 17

Minitap, akademik çalışmalarınızda istatistik için kullanabileceğiniz farklı bir yazılım aracıdır. İndirdikten sonra sürekli “next” butonuna tıklayarak ücretsiz kurulum yapabilirsiniz.

4- STATISTICA

Statistica, akademik çalışmalarınızda istatistik için kullanabileceğiniz farklı bir yazılım aracıdır. İndirdikten sonra sürekli next butonuna tıklayarak ücretsiz kurulum yapabilirsiniz.

5- OFFICE 2016

Word, Excel ve Powerpoint gibi ofis uygulamaları olmadan akademik çalışmalar mümkün değil. Office 2016’yı ücretsiz bir şekilde kurabilirsiniz.

6- Audacity

Ses dosyalarınızda arka plandaki kirli sesleri temizlemek ve temiz bir ses elde etmek için mükemmel bir araç.

7- SHUTCUT

Shutcut, videolarınızın istediğiniz bölümünü kesmek, birleştirmek, değiştirmek, efektler eklemek gibi çok sayıda amaçla kullanılabilen mükemmel bir uygulama. Sunumlarınıza yerleştireceğiniz videolarınıza ses eklemek, çıkarmak, videonuzu ses dosyasına dönüştürmek ve daha yüzlerce amaç için Shutcut harika.

8- MENDELEY

Mendeley; tez, makale, bildiri ve rapor gibi çalışmalarınızın kaynaklarını organize etmek için harika bir uygulama. Mendeley ile istediğiniz formatta kaynakça oluşturabilir, istediğiniz zaman tek tıkla bu formatı değiştirebilirsiniz. Örneğin apa formatında hazırladığınız makalenizi tek tıkla vancouver olarak değiştirmeniz mümkün. Ayrıca mendeleye eklediğiniz tüm kaynaklar sizin için oluşturulan kütüphanede saklanır. Kütüphanenizi organize edebilir, güncelleyebilir ve istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Kaynaklarınıza sürekli kolayca ulaşabilirsiniz. Buradan öncelikle mendeleyi bilgisayarınıza indirmelisiniz. Ardından aynı sayfada yer alan Web Importer ve Citation Plugin’i indirip kurun.

9- G-POWER

Power analizi ile örneklem grubunuz hakkında daha doğru kararlar verebilirsiniz. Mac ve Windows bilgisayarınız için kurulum dosyalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

error

Paylaşımı Beğendiyseniz, Paylaşabilirsiniz